Επιμελητήριο Αιτωλοακαρνανίας. Ποιοι εκλέγονται – Οι σταυροί κάθε υποψηφίου

Σύμφωνα με πληροφορίες και εν αναμονή των επίσημων αποτελεσμάτων από την εκλογική επιτροπή ηχηρά ονόματα με ισχυρή παρουσία στην επιχειρηματική ζωή του Αγρινίου και της Αιτωλοακαρνανίαςμένουν εκτός του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του Επιμελητηρίου Αιτωλοακαρνανίας, μετά τις πρόσφατες εκλογές εξαιτίας του νέου συστήματος της απλής αναλογικής που εφαρμόστηκε για πρώτη φορά στην συγκεκριμένη εκλογή.

Έτσι, πρόσωπα με μεγάλη Επιμελητηριακή εμπειρία και δράση, όπως ο πρώην Α Αντιπρόεδρος του Επιμελητηρίου Κώστας Μπόκας, ο Πρόεδρος της Ένωσης Βενζινοπωλών Αιτωλοακαρνανίας και Λευκάδας Δημοσθένης Κακούρης, ο Πρόεδρος της Ένωσης Επαγγελματιών Εστίασης και Αναψυχής Αγρινίου Χρήστος Τσιρώνης και το μέλος της πρώην διοίκησης του Επιμελητηρίου Σωκράτης Κωστίκογλου στην νέα τετραετή θητεία δεν θα είναι στην διοίκηση του Επιμελητηρίου.

Το διοικητικό συμβούλιο του Επιμελητηρίου απαρτίζεται από 31 μέλη 16 από την παράταξη του νικηφόρου συνδυασμού του Παναγιώτη Τσιχριτζή και 15 από τον συνδυασμό του Γιώργου Σωτηρόπουλου, ενώ σύντομα θα συνεδριάσουν προκειμένου να εκλέξουν Πρόεδρο και Διοικούσα Επιτροπή.

Από την παράταξη του κ. Παναγιώτη Τσιχριτζή (Ενωτική Επιμελητηριακή δράση) εκλέγονται οι εξής: 

Τμήμα Εμπορίου 

Φωλιάς Γεώργιος 105

Σούζας Ταξιάρχης 97

Αυγερινός Απόστολος 80

Παπαϊωάννου Απόστολος 70

Σπυρόπουλος Βασίλειος 62

Τμήμα Μεταποίησης 

Παναγιώτης Τσιχριτζής

Στεργίου Συμεών 97

Νικολογιάννης Ζαχαρίας 88

Ράπτης Παναγιώτης 81

Σακελάρης Δημήτρης 77

Παπακωστοπούλου Μαρία 62

Μπίμπα Γεωργία 50

Τμήμα Υπηρεσιών

Ναστούλης Κωνσταντίνος 110

Μελάχρη Περσεφόνη 69

Κιτσοπάνος Κωνσταντίνος 50

Τμήμα Μεταφορών 

Παπαευθυμίου Νικόλαος 36

 

Από την παράταξη του κ. Γιώργου Σωτηρόπουλου (Επιμελητηριακή Ανανέωση) εκλέγονται οι εξής: 

Τμήμα Εμπορίου 

Βασιλόπουλος Γρηγόρης 109

Χολέβας Νικόλαος 100

Τηλιγάδας Νικόλαος 79

Τσερπέλης Δημήτριος 78

Ρισβά Μαρίνα 74

Τμήμα Μεταποίησης

Σωτηρόπουλος Γιώργος

Καρβελάς Νικόλαος 105

Καμμένος Γεώργιος 51

Κουκοσούλας Σταύρος 45

Κωστακόπουλος Χρήστος 38

Τμήμα Υπηρεσιών  

Μακρυγιάννη Αφροδίτη 168

Τσούμας Κωνσταντίνος 121

Κώνστα Ευθυμία 101

Τμήμα Μεταφορών 

Τσεκούρας Ιωάννης 63

Τμήμα Εξαγωγών 

Ψημάδα Μαρία 4